Szukaj

[ Cofnij ]

Trochę o historii Megadeth...

Piątek, Styczeń 13, 2012, 11:13

Megadeth 1983

Zgodnie z metalową konwencją, nazwa zepołu miała oznaczać coś katastroficznego - Megadeth to po angielsku śmierć miliona osób w katastrofie nuklearnej.

Megadeth to amerykański zespół z Los Angeles utworzony w 1983 roku przez gitarzystę i wokalistę Dave'a Mustaine'a, basistę Dave'a Ellefson'a i gitarzystę Greg'a Handevidt'a.
Grupa powstała bezpośrednio po słynnym wyrzuceniu Mustaine'a z Metalliki. To wydarzenie częściowo położyło cień na dalszej karierze Mustaine'a, ponieważ odtąd zespół Megadeth często porównywany był do Metallicy. Zupełnie niesprawiedliwie! - ponieważ styl gry obu zespołów znacząco się różnił i było to doskonale słychać już bezpośrednio po ukazaniu się debiutanckich płyt.
 
Jako pionier thrash metalu, Megadeth zyskał w latach '80 miedzynarodową sławę. Band został wliczony w poczet "wielkiej czwórki thrash metalu" (razem z zespołami Metallica, Slayer i Anthrax) i ponosi przez to bezpośrednią odpowiedzialność za tworzenie, rozwijanie i popularyzowanie gatunku thrash!
Megadeth
Skład Megadeth zmieniany był wiele razy, przede wszystkim z powodu notorycznych uzależnień od alkoholu i narkotyków poszczególnych członków zespołu. W tym momencie tylko Mustaine i Ellefson pozostali z pierwotnego, oryginalnego składu Megadeth.
 
Zespół od tego czasu wydał 13 albumów studyjnych, trzy albumy na żywo, dwie EP-ki, 26 singli, cztery składanki, jeden box set i nakręcił 32 teledyski.
 
 

Życzymy im jeszcze wielu lat na scenie, oraz dalszych sukcesów artystycznych!


  • Dodaj do Wykop.pl
  • Dodaj do delicious.com
  • Dodaj do Facebook
  • Dodaj do Blip
  • Dodaj do Twitter
  • Dodaj do Flaker
  • Dodaj do Pinger


Komentarz:

Brak Komentarzy.